Läinudaastaste Supilinna päevade ajal aset leidnud ebameeldivast sündmusest – Supilinna lipu vargusest – sai ajendatud ilus mõte kaunistada Supilinna päevade ajal Supilinna majad oma Supilinna trikolooridega.


Supilinna lipp sündis esimesteks Supilinna päevadeks. Supilinna lipu värvid on helepruun, naturaalne roheline ja tumepruun. Supilinna lipu looja Toomas Kalve kirjeldab trikoloori värve nii: „Helepruun on Emajõe vesi, hele õlu, kruusateed, küttepuud; tumepruun Emajõe vesi, tume õlu, brikett ja pori; roheline jällegi Emajõe vesi, aiamaad-tillid-petersellid ja lisaks see muu rohelus, mis Supilinnas on. Tegelikult peegeldasid kõik need värvid ka Supilinna hoonete koloriiti sel ajal.“

Supilinna Selts tellis 30 majalipu suuruses Supilinna lippu, et saaksime Supilinna päevade ajal Supilinna oma lippudega ehtida. Ja miks mitte heisata Supilinna lipp ka muude oluliste sündmuste või lihtsalt ilusa ilma puhul.

Supilinna Selts kingib Supilinna lipu kõigile alates 2004. aastast pärjatud Supilinna parimatele majadele – need on Meloni 23, Lepiku 14, Tähtvere 57, Herne 34, Lepiku 1A, Herne 13, Kroonuaia 34, Marja 1 ja Herne 25.

Kõigil teistel meil on võimalik lippu osta, andes enda soovist teada telefonil 5016087 (Mati) või info@supilinn.ee. Lipu hind on 30 eurot.